5 начина да насърчим детето да споделя
Психология

5 начина да насърчим детето да споделя

Споделянето на детето е гореща тема за родителите. Искаме децата ни да бъдат мили и готови да споделят с другите, но те обикновено не се интересуват. Странното е, че първоначално по-големите бебета и малките предпрохождащи деца се чувстват добре със споделянето. Но идва момент, когато изведнъж вече не са добре с това.Споделянето наистина е важно умение, което трябва да научите в живота. Споделянето помага да настроите вашето дете да може да създава приятели (и да ги поддържа), да се справя с разочарованието, как да се редува и как да играе съвместно.

Повечето деца трябва да бъдат научени как да споделят, така че не се притеснявайте прекалено, ако вашето малко дете има проблеми със споделянето. Ето няколко съвета, които да помогнат на вашето дете да се научи да споделя.

6 трика да се справите със злоядо дете

Мъдростта на бабите: здраве с народната медицина

5 начина да насърчим детето да споделя

1.Не забравяйте, че действията предхождат вярванията

детето
5 начина да насърчим детето да споделя

Много пъти родителите не искат да изискват от детето си да споделя. Те искат то да избере да сподели; те вярват, че това ще направи споделянето по-смислено. Трябва да практикуваме принципите, преди да повярваме в тях. Практикуването на споделяне ще помогне на вашето дете да се научи да споделя. Това ще му покаже, че споделянето и редуването не е краят на света, животът продължава и може би дори това споделяне може да ви накара да се чувствате добре отвътре.

Едно двегодишно дете всъщност няма да разбере ЗАЩО споделя, но може да разбере, че се очаква да споделя. Това ще доведе до това четиригодишно или по-голямо да бъде човек, който е готов да споделя поради правилните причини.

2.Практикувайте в безконфликтни времена

Винаги ще имате по-голям успех в обучението на детето си, ако го научите на концепцията, когато не е в разгара на момента. Когато сте у дома, практикувайте споделяне. Накарайте детето си да сподели с вас или с по-голям брат или сестра (ако по-големият брат или сестра може съзнателно да помогне в преподаването на концепцията).Говорете за това как споделяте, как се редувате и че е хубаво да споделяте. Практикувайте споделяне и редуване. Говорете за това колко щастлив се чувствате, когато детето ви споделя с вас и колко щастливо трябва да се чувства детето ви, че е мило. Насърчавайте много, когато детето ви реши да сподели. Направете това, дори ако в началото е неохотно.

3.Упражнявайте се с родители

детето
5 начина да насърчим детето да споделя

Като родители ние трябва да моделираме положително поведение. Не позволявайте на вашето двегодишно дете да грабне каквото иска от вас, когато си играе с вас. Разбира се, нямаш нищо против и разбира се, тя е дете, но как да настояваш за определени маниери с приятели, когато не го правиш със себе си?Детето ви ще има полза от практикуването на споделяне, дори когато е с човек, който не се интересува от това, което се споделя. Направете споделянето част от ежедневието, за да бъде по-естествено, когато сте с другарка.

Когато детето ви споделя с вас, благодарете му и му кажете колко сте щастливи, че споделя. „Благодаря ти! Много мило от твоя страна да споделиш камиона си с мен. Това ме кара да се чувствам толкова щастлив отвътре! Обзалагам се, че и ти се чувстваш щастлив отвътре!“

4.Не позволявайте на по-малките братя и сестри да управляват

детето
5 начина да насърчим детето да споделя

Наистина не обичаме да чуваме малки избухвания. Никой не го харесва. Не позволявайте на най-малкото си дете да обикаля из къщата, крещейки за неща и незабавно да ги вземе.

Изтощените родители често въздишат: „Можете ли просто да й го дадете?“ Това не учи вашето малко дете да чака реда си, за да сподели. Това я учи да прави припадъци, за да получи това, което иска. Научете детето си да споделя с вас.

5.Останете наблизо

детето
5 начина да насърчим детето да споделя

Когато детето се учи как да споделя, стойте наблизо, когато се случват взаимодействия. По този начин можете да се намесите и да помогнете за насочване на ситуации, ако е необходимо. Можете също така да предложите похвала, когато се направят добри избори.

Докато искате да останете наблизо, искате да дадете време на децата да уредят нещата. Трябва да използвате най-добрата си преценка, за да решите кога да се намесите. Дайте им време да го измислят, докато не изглежда, че е време да бъдете рефер.

Tagged , , ,
на горе