6 от най-добрите съвети при раздяла
Любов и партньорство

6 от най-добрите съвети при раздяла

Вижте, когато навигирате в сложния лабиринт от емоции при раздяла, е лесно да се изгубите. Нуждаете се от карта, компас и може би дори от шерпа. Разбира се, това в кръга на шегата. И макар да сме наясно, че едва ли ви е до забавление, все пак има начини да се справите със ситуацията по по-добър начин от това да се самосъжалявате.

6 от най-добрите съвети при раздяла

infomax-logo-50-15-HW Москва: Третият Рим или четвърти Вавилон?

infomax-logo-50-15-HW Най-малко вредните закуски са препечените филийки

И точно за това е този раздел – най-добрите съвети за това какво да правите при раздяла.

Без трикове, без хитрини, само с добрата стара научно подкрепена мъдрост, която да ви води.

Правило за забрана на контактите

Може би сте чували за правилото за забрана на контактите при раздяла, но нека ви кажем защо е така. Това е поради нещо, наречено теория на привързаността. По принцип мозъкът ви е устроен така, че да се придържа към познати неща, дори ако те са вредни за вас. Да спазваш дистанция при раздяла обаче е много важно. То е емоционалният еквивалент на това да махнеш ръката си от гореща печка.

Емоционална аптечка за първа помощ

Приложете стратегии за справяне със стреса като водене на дневник или практикуване на йога, които да ви служат като емоционални лепенки. Това са вашите средства за незабавно облекчение, когато мислите ви започнат да се въртят при раздяла.

Използвайте мрежата си за подкрепа

Знаете какво казват. Най-добрият, най-бързият и най-здравословният начин да преодолеете разбитото си сърце е да разчитате на мрежата си за подкрепа. Вашите приятели, семейство и близки са до вас, когато имате нужда от тях, така че не ги пренебрегвайте в този труден момент при раздяла с партньора.

Изпратете текстово съобщение на приятел, обадете се на майка си или дори се присъединете към онлайн група – просто се уверете, че не преминавате през това сами. По-лесно е, ще видите.

при раздяла
6 от най-добрите съвети при раздяла

Дайте си време да поплачете

Да, планирайте си плач. Отделете си време, за да бъдете в чувствата си, може би докато слушате цялата дискография на Адел. Не драматизирате, а сте емоционално ефективни.

Ето го и разковничето: като отделяте време за плач, всъщност си осигурявате емоционален капацитет, за да функционирате през другите части на деня.

Мислете за това като за разделяне на скръбта, така че тя да не се разпространява във всеки друг момент. Когато желанието за плач се появи в неподходящ момент, внимателно си припомнете, че по-късно ще има „среща за плач“ и че тогава можете да приемете емоциите си напълно. По този начин не потискате емоциите си при раздяла, а ги управлявате като емоционално интелигентен човек, какъвто сте.

Спрете да проверявате бившия си при раздяла

Всички знаем къде са тези палци – в социалните мрежи на бившия ви. Не се поддавайте на това желание, освен ако не искате да провалите емоционалния си влак.

Сега може би се питате: „Защо е толкова трудно да спра?“ Заповядайте на неврологията: Мозъкът ви е пристрастен към допамина, който се освобождава, когато видите нещо – каквото и да е свързано с бившия ви. Това е като да похапвате емоционална вредна храна. Но това, което се случва в действителност, е, че укрепвате невронните пътища, които правят по-трудно да продължите напред при раздяла.

И така, как да се откажете от този навик?

Първо, изтрийте или блокирайте бившия си от каналите си. Изчезнали от погледа, излезли от съзнанието – сериозно, това работи. Второ, когато почувствате желание, опитайте да противодействате. Направете няколко лицеви опори, изгледайте забавно видео или напишете съобщение на приятел. Създайте си заместващ навик, който да насочи нервния път към нещо положително. Несъмнено е трудно, но мислете за това като за тренировка за емоционална сила на мозъка си.

при раздяла
6 от най-добрите съвети при раздяла

Помнете, че да си сам не е същото като да си самотен

Изолацията и самотата имат различни вибрации. Приемете „времето за себе си“, за да преоткриете интересите си, да наваксате с хобитата си или просто да изгледате сериала, който отдавна искате да видите.

Ето какво е важно – начинът ви на мислене играе огромна роля за това как интерпретирате времето си за усамотение при раздяла. Трябва да спрете да се самосъжалявате и да приемете това като възможност, а не като тъжно, самотно изпитание.

В психологията това е известно като когнитивен рефрейминг. По същество вие вземате даден мисловен сценарий и го разглеждате през друга, по-позитивна гледна точка. Когато си казвате, че сте самотни, мозъкът ви вярва в това и вие затъвате още по-дълбоко в емоционална яма, която се самоизпълнява.

Вместо това кажете: „Използвам това време, за да се съсредоточа върху себе си и своето развитие.“ По същество инструктирате мозъка си да активира тези пътища на „доброто усещане“, което ви дава необходимия тласък, за да се насладите истински на самотата си.

Вижте още:

Открий с лекота пътят към щастието

Целувките на коя зодия са най-сладострастни?

Силата на думата „БЛАГОДАРЯ“

5-ТЕ ЖИТЕЙСКИ УРОКА от легендарният Джет Ли

Ето как разваляте връзките си в зависимост от зодията ви

Основните страхове на мъжете по зодиакален знак

Трите основни закона на Вселената, които винаги работят

Класация на топ алфа мъжкарите, според зодията

Как да прекъснете енергийна връзка с човека, който ви е напуснал

Tagged ,
на горе