силен имунитет
Добра форма

40 съвета за силен имунитет

Много фактори правят невъзможно имунната ни система да функционира нормално – затова вижте 40 съвета за силен имунитет. Профилактиката и здравословните навици са първата стъпка към дълъг и здравословен живот. Здравата имунна система е най-добрият инструмент за борба с болестите. Това, което ядем, пряко влияе върху нашето здраве. Дарин Олиен в книгата „Енергия в чиния.

Здравето е богатство!

Програма за детокс: Как да намерим „златната среда“  в грижа за здравето

По-добър живот: 10 ценни съвета

Пет източника на суперсила“, разказва как да започнете да лекувате тялото и дава 40 съвета за силен имунитет.

Списъкът с опасни отпадъци, с които имунната система трябва да се бори всяка минута и всеки ден, е безкраен. Според проучване, повече от 3000 химикала се добавят към съвременните промишлени храни и над 10 000 химически разтворители, емулгатори и консерванти се използват за обработка на храната в производството. Невидимите замърсители – електромагнитно излъчване, микровълни, Wi-Fi, излъчване на мобилни телефони – също вършат своето.

Как да разберем дали нашата очистваща система е претоварена?

Това се доказва от леки заболявания, които обикновено се игнорират – заблуждаваме се, вярвайки, че това са слаби оплаквания и раздразнения: суха кожа, акне, главоболие, сърбеж в очите, лошо храносмилане, запек, болки в ставите, умора.

Виновниците за всичко това са дразнещи вещества и възпалителни процеси, които отнемат силите ни. Симптомите са толкова разнородни и едва забележими, че е трудно да се види връзката между тях и конкретни заболявания. Ето защо, те са толкова опасни. Не ги считаме за ранни предупреждения за проблеми, които могат да бъдат много сериозни. Трябва да знаем на какво да обърнем внимание, ако искаме да реагираме навреме.

Храненето, водата, кислородът и алкализацията са истинската основа на имунната система и на нашата устойчивост срещу болести.

Основното нещо за способността ни да се самолекуваме е следното: едно силно, здраво тяло, което получава необходимото хранене, е негостоприемна среда за болести. Значението на тази идея не може да бъде надценено. Всяко заболяване, увреждане, повреда или липса на елементи лишава имунната система от способността й да функционира напълно. Първата стъпка към ефективното прочистване е да започнете да се грижите за здравето си. Добрите навици и превенцията позволяват на тялото ни да покаже пълната си сила като безупречен инструмент в борбата с болестите и разрушенията – както природата го е замислила.

Храненето е най-важният фактор за имунната система.

Освен от прясна и вкусна храна, имунната система се нуждае от цинк, йод, витамини от група В (особено В6 и В12), витамини А, С и Е, желязо, мед, фолиева киселина и антиоксиданта коензим Q10. Цинкът поддържа тимусната жлеза, която създава клетки, наречени Т-лимфоцити, които се борят с вирусите. Минералът селен също помага на тялото да създава Т-лимфоцити. Глутатионът е известен като „главният антиоксидант“, което означава, че той прави повече в борбата със свободните радикали от всяко друго вещество. Каротеноидите са пигменти, които придават живите цветове на плодовете и зеленчуците.

Ето ги 40 съвета за силен имунитет:

  1. Пийте поне 30 мл вода за всеки килограм тегло дневно, но по-добре е повече (човек с тегло 55 кг трябва да пие поне 1,7 литра вода на ден). Добавете четвърт чаена лъжичка нерафинирана едра сол, като хималайска, на всеки литър.
  2. Разклатете водата преди пиене, насладете й се, структурирайте я. Така ще ви донесе повече ползи. Водата усеща всичко!
  3. Намалете консумацията на месо, риба, яйца и млечни продукти до малки порции 1-2 пъти седмично. Уверете се, че всичко е органично и млечните продукти не са пастьоризирани.
  4. Яжте органични горски плодове, пресни или замразени.
  5. Яжте зеленолистни ежедневно – колкото по-тъмни са на цвят, толкова по-добре.
  6. Включете в менюто си ферментирали храни – кимчи, кисело зеле.
  7. Заменете пастьоризираното краве мляко и сирене с ферментирали продукти, като кефир и натурално кисело мляко.
  8. Яжте кръстоцветни – броколи и техните кълнове, карфиол, брюкселско и бяло зеле.
  9. Консумирайте студено пресовани растителни масла, като зехтин, кокос, авокадо. Органичното сурово масло е много по-здравословно от повечето растителни масла.
  10. Дъвчете храната старателно. Яжте бавно.
  11. Избягвайте хляб, тестени изделия, бисквити и всичко, направено с бяло брашно и други преработени пшенични продукти.
  12. Избягвайте не само захарта, но и концентрираните подсладители, като царевичен сироп, както и изкуствените подсладители – те са дори по-лоши от захарта.
  13. Откажете се от индустриалните продукти, тоест всичко, което някой друг е приготвил за вас – освен ако не е някой, който ви обича. Яжте цели храни.
  14. Избягвайте газирани напитки, концентрирани плодови сокове, енергийни и спортни напитки.
  15. Преди хранене поемете дълбоко въздух и изразете благодарност. Списъкът с неща, за които трябва да сме благодарни, е огромен.
  16. Приключете с храненето, когато се почувствате 80% сити. След 10 минути ще почувствате пълно удовлетворение. Така че е по-полезно.
  17. Поемете отговорност за здравето си. Лекарите разбират от болестите, но не знаят какво е полезно за вашето здраве. Това е наша грижа.
  18. Не се оплаквайте от живота. Ако нещо не ви харесва, променете го или го оставете както е, но се дръжте така, сякаш това е ваше решение – защото е така. Това е вашият живот, не го пропилявайте.
  19. Пригответе големи порции салати със зеленчуци, кълнове, варива, плодове, семена и ядки. Купете наистина голяма купа за салата. Не се ограничавайте. Яжте салати всеки ден.
  20. Носете дрехи от естествени материи – органичен памук, лен, коприна, вълна, коноп. Кожата е най-големият орган, но ние в по-голямата си част не проявяваме уважението, което заслужава. Носенето на дрехи от изкуствени материи денонощно не е благоприятно за доброто здраве.
  21. Яжте половината или повече от вашите зеленчуци и плодове сурови.
  22. Спрете да гласувате с портфейла си за компании, които не се интересуват от нашето здраве.
  23. Живей с усещането, че сте рядък късметлия, получил най-ценния подарък – животът. Тялото ви ще се ободри и може би съдбата ви също ще се промени към по-добро.
  24. Опитайте се да не пиете кафе всеки ден. Просто си мислите, че без него няма да оцелеете. Има много по-полезни начини за попълване на енергията. Не забравяйте, че кафето значително повишава киселинността, което отрича всичките му предимства.
  25. Придобивайте само добри навици – колкото повече, толкова по-добре. Ако правите нещо отново и отново, оставете го да е от полза, а не да навреди.
  26. Носете възможно най-малко дрехи, когато сте на слънце и въздух. Светлината и витамин D са полезни. Пропуснете слънцезащитния крем, за да може слънцето да стигне до вас. (Разбира се, опитайте се да не се изгорите.)
  27. Ходете боси – обувките отслабват мускулите на краката и затрудняват свързването със земята. По-добре е да ходите боси, за да усетите вибрациите на планетата, това подобрява здравето. Ходете по трева или земя, пясък, изкачете се на скала, прегърнете дърво, свържете се отново с висшите сили, които са ни създали.
  28. Посрещайте изгрева и залеза – това подобрява мозъчната дейност.
  29. Вдигайте тежести във фитнеса или у дома, независимо дали сте жена или мъж. Така стимулирате производството на растежен хормон и тестостерон, които са полезни за нас.
  30. Обичайте студа – завършете къпането си със студен душ, скочете в студено езеро или океан, излезте навън в хладен ден с тениска и шорти. Лекият студ стимулира капилярите и имунната система, засилва изгарянето на мазнините и удължава младостта.
  31. Избягвайте всичко, което има изкуствен аромат – сапун, шампоан и други продукти за коса, дезодоранти, парфюми, козметика, перилни препарати. Тези химикали увеличават натоварването върху имунната система. Ако имате нужда от аромат, използвайте етерични масла, като лавандула, роза, тамян или сандалово дърво, за да повишите настроението си и да балансирате киселинно-алкалния си баланс.
  32. Яжте ядки, за предпочитане в покълнала форма – така те намаляват нивото на киселинност, стават по-хранителни и по-добре усвоени.
  33. Яжте семена и псевдо-зърна, като киноа, семена от чия и лен. Хората са яли семена и някои зърна от 40 000 години.
  34. Опитайте се да поддържате диетата си 70% пресни цели храни от растителен произход и 30% всичко останало (с изключение на нездравословна храна, разбира се).
  35. Спете в пълна тъмнина – без телефон, часовник, таблет или телевизор и без светлина от улицата, която да се прозира през завесите. Спете с възглавница за очи, ако това улеснява заспиването.
  36. Излизайте навън всеки ден и се движете, ходете, работете, спортувайте, играйте и дишайте чист въздух.
  37. Избягвайте пърженото, особено ако е приготвено във вредно, неестествено масло или произходът му е неизвестен за вас. Това важи за почти всички видове чипс, солени крекери и други индустриални закуски.
  38. Яжте ярко оцветени зеленчуци, гответе ги на пара, леко ги задушете или ги изпечете.
  39. Смейте се. Играйте. Срещайте се с хора, които харесвате.

infomax-logo-50-15-HWЕто диета, с която Ким Кардашиян свали 30 кг за кратък период от време

infomax-logo-50-15-HWЕмануела „мръдна“: Всяко едно 18-годишно момиче иска за абитуриентския бал от родителите да й подарят цици от силикон

infomax-logo-50-15-HWДиляна Попова и Славена Вътова едва не попаднаха в челюстите на акули на Малдивите

Digiprove sealТази статия е защитена от Digiprove © 2023 Happy Woman BG
Tagged ,
на горе