Прости стратегии да спрете да бъдете ревнивата приятелка
Любов и партньорство

Прости стратегии да спрете да бъдете ревнивата приятелка

Нека бъдем честни – всички жени са се превръщали в ревнивата приятелка поне веднъж. С гняв на лицата ни и глава, пълна с негативни мисли – всички преминаваме през тази фаза. Това става, когато почувстваме, че партньорът ни се доближава до някого прекалено много.

Ревността, стига да е под контрол, е съвсем нормална. Но, ако се чувствате задушени от това състояние на завист за дълго време, тогава може да е точният момент да предприемете някои действия. Това допълнително се отразява на връзката ви,  затова трябва да положите усилия да справите и преодолеете тези чувства.

Ако една ревност стигне до върхови равнища, то тя по-скоро би разрушила връзката ви, отколкото да помогне да запазите партньора си. В много случаи дори, тя идва без конкретна причина, което е още по-голям удар за вашите отношения. Въпреки че не е лесно, практикуването на здравословни навици и внимание може да спаси спокойствието ви. Също така това и ще реши всички основни проблеми на връзката ви.

Ето прости, но ефективни стратегии за преодоляване на това чувство и избягване да бъдете ревнивата приятелка:

Разпознавайте ситуацията и я разбирайте по правилния начин.

Опитайте се да разберете чувствата на ревността по най-зрелия начин, за да се справите ефективно с това нещо. Каквато и да е ситуацията, опитайте се да намерите първопричината защо сте ревниви и не бързайте с това. Не създавайте негативни мехурчета от мисли в главата си, веднага щом забележите нещо неочаквано. Дайте време на себе си, за да намерите обяснение защо се случва това. Понякога често се разочароваме и даваме място на гнева, което само усложнява нещата. Първо вземете спокоен подход, за да подредите чувствата си.

Говорете за това, което изпитвате.

След като анализирате чувствата си и причината за ревността, уверете се, че не ги държите за себе си. Половината от проблемите в една връзка възникват поради неясна комуникация. Каквото и да ви се върти в главата, не забравяйте да вземете ясен подход, за да го обсъдите с партньора си. Освен това, помнете положителните черти на партньора си, вместо веднага да се превръщате в ревнивата приятелка. Винаги, когато се чувствате обезпокоени, успокойте се, като се стимулирате да си припомните какво е важно във връзката. Подхранването на положителни навици или промени само ще пусне такива чувства.

Доверете се на партньора си.

Основното правило за поддържане на връзката жива е да се доверявате на партньора си. Може да се страхувате от неизвестното и това е нещо естествено. Но загубата на надежди напълно или постоянното съмнение към партньора ви във всеки разговор няма да помогне. Това само ще създаде безпорядък и в неговия ум, докато влачи връзката към разпад. Уверете се, че ревността не запушва ума ви. Съсредоточете, за да разберете какво се случва и за да се развие ситуацията по благоприятен начин.

Мислете преди да действате.

Да бъдете ревнивата приятелка, която действа импулсивно, може да бъде наистина разрушително. Често ревността извежда лошите ви черти. Рискувате да кажете нараняващи думи, които нанасят само дълбоки щети. Доста е трудно да не действате, когато сте изпълнени с негативни чувства. Но се опитайте да не се губите, като оставите тези чувства да ви погълнат напълно. Бъдете разумни и помислете много, преди да действате, за да избегнете трайни щети. Внимавайте, защото можете горчиво да съжалявате, ако сляпо подходите към ситуацията, защото това може да коства връзката ви.

Разбира се, не казваме, че за ревността ви няма повод. Може това наистина да е така и партньорът ви наистина да ви дава повод да се съмнявате в него. Просто преди да станете ревнивата приятелка, трябва да анализирате добре ситуацията. Ако той наистина е прекрачил границата, вземете мерки. Но внимавайте да не хвърлите прибързани обвинения, защото това може да разруши доверието ви и да коства връзката ви накрая.

Tagged , , , , , , ,
на горе