Отново успех в шаха! Антоанета Стефанова втора на Европейското първенство по ускорен шах за жени

Добрата новина

Гросмайстор Антоанета Стефанова е втора на европейското първенство по ускорен шах след рускинята. Антоанета Стефанова спечели сребърен медал на Европейското първенство по рапид, което се проведе в Монте Карло. Това е пореден огромен успех за България и победа на наш шахматист на международната сцена.

Златното момиче на България: Катрин Тасева роди момче

Положителна тенденция – българката ражда повече деца

Антоанета Стефанова е бивша световна шампионка на класически шах (2004 г.) и ускорен шах (2012 г.). Стефанова се класира в крайното класиране с 8,5 точки, като победителка преди нея стана единствено шампионката Александра Костенюк, която се състезава за Швейцария (9 точки). Стефанова не допусна никаква загуба и изигра 11 партии с 6 победи и 5 ремита.

Нашата състезателка игра в последната си партия с черните фигури срещу една от лидерките Елизабет Пец (Германия). Стефанова прие реми и така двете завършиха с 8,5 точки, и се наложи да изчакат резултатите от партиите на конкурентките си.

Костенюк се наложи над Анна Ушенина от Украйна и така спечели титлата в Монте Карло.

Другите ни състезателки се класираха както следва: Нургюл Салимова е на 7 място, Белослава Кръстева е на 21 място, Виктория Радева е на 55 място. И четирите се състезаваха от името на Българската спортна федерация по шахмат (БСФШ), която е член на ФИДЕ.

infomax-logo-50-15-HWЛукойл трябва да внесат седемдесет милиона лева за месец декември