12 неща, които да не правите, когато искате да впечатлите някого

12 неща, които да не правите, когато искате да впечатлите някого
Любов и партньорство

12 неща, които да не правите, когато искате да впечатлите някого

Вероятно искате да впечатлите някого, с когото се виждате за първи път, особено когато става въпрос за романтична среща. В стремежа си обаче да изпъкнете и да следвате куп съвети, често се получава обратния ефект. Също толкова важно е да знаете какво не трябва да правите на първа среща.

За да ви помогнем да се предпазите от често срещаните грешки, ще разясним някои ключови психологически концепции и тяхното реално отражение върху първото впечатление.

12 неща, които да не правите, когато искате да впечатлите някого

infomax-logo-50-15-HW Москва: Третият Рим или четвърти Вавилон?

infomax-logo-50-15-HW Мемоарите на Бритни Спиърс „Жената в мен“ се радват на сериозен успех

Ето някои неща, които да не правите, когато искате да впечатлите някого

Ефектът на Дънинг-Крюгер

Всички сме срещали хора, които си мислят, че са звездата на представлението, докато са по-скоро второстепенни статисти.

Надценяването на способностите ви и демонстрирането на това може да накара хората да мислят, че не сте толкова компетентни, колкото твърдите. С други думи, увереността е добра, но прекалената самоувереност може да развали първото ви впечатление. Намалете темпото, Айнщайн.

Негативното отношение

Запомнете, че негативността се лепи като лепило, докато позитивността е склонна да се изплъзва лесно. Човешкият мозък умее да се фокусира върху негативното и мозъкът на вашата половинка не прави изключение.

Ако разговорът ви е по-скоро фест на оплакванията, отколкото забавна сесия за опознаване, може би намалявате потенциала за втора среща. Така че това не е начинът да впечатлите човека отсреща.

Ефектът на обратния удар

Знаете ли какво казват за това, че трябва да се стараете прекалено много? Понякога искрените ви опити да докажете своята стойност и да впечатлите другите могат да се обърнат срещу вас, като ви накарат да изглеждате отчаяни или дори несигурни.

Затова, докато трупате точки за добро впечатление, не забравяйте да държите термостата на „хладно“.

Свръхсподеляне

В стремежа си да бъдете открити и автентични, може да се окажете в сферата на TMI – твърде много информация.

Поддържането на чувството за тайнственост всъщност може да увеличи очарованието ви и да ви помогне да направите по-добро първо впечатление. Никой не трябва да знае за изпитанията и трудностите в живота ви през първите десет минути.

Твърде много хумор, твърде скоро

Въпреки че хуморът е чудесно социално средство и така може да впечатлите, прекаляването с него може да ви превърне в клоуна на масата, а не в приятен събеседник за първа среща.

Балансът е от ключово значение – шегите са добри, но не и за сметка на смисления разговор.

Невнимание

Най-бързият начин, вместо да впечатлите, всъщност да развалите първото впечатление е да изглеждате незаинтересовани или разсеяни. Уверете се, че присъствате пълноценно по време на времето, което прекарвате заедно. Сложете телефона си настрана и обърнете внимание на човека пред вас. Повярвайте ни, имейлът ви или най-новото качване в Instagram може да почака.

12 неща, които да не правите, когато искате да впечатлите някого
12 неща, които да не правите, когато искате да впечатлите някого

Неправилни мимики

Имитирането на езика на тялото на някого може да създаде усещане за връзка, но ако прекалявате с него, изглежда неискрено или дори страшно. Макар че често се препоръчва като тактика за изграждане на връзка, когато бъде забелязано, то може да превърне първото впечатление в кисело.

Емоционална зараза

Чувствата могат да се разпространяват като горски пожар благодарение на огледалните неврони. Ако сте стресирани, има голяма вероятност половинката ви да улови това усещане. Дръжте тревожността под контрол, за да не се превърне в общо преживяване и да не успеете да впечатлите истински вашия събеседник.

Ефектът на прожекторите

Това когнитивно отклонение ви кара да вярвате, че хората ви обръщат повече внимание, отколкото в действителност. Това може да ви накара да се притеснявате и да анализирате прекомерно всяко действие, създавайки неприятна атмосфера.

Когнитивен дисонанс

Тази модерна дума от психологията описва по същество случаите, когато думите и действията ви не съвпадат.

Например, ако твърдите, че сте авантюрист, но се стеснявате да опитате ново ястие, това създава психически разрив, който може да накърни първото впечатление, което се опитвате да направите.

Свръхкомпенсация

Понякога хората толкова много се опитват да избегнат дадена отрицателна черта, че се люшкат твърде много в обратната посока. Например, ако по природа сте сдържани и се опитвате да компенсирате прекомерно, като сте прекалено бъбриви, това може да не се хареса на другия човек, така няма да впечатлите никого, затова бъдете естествени.

12 неща, които да не правите, когато искате да впечатлите някого
12 неща, които да не правите, когато искате да впечатлите някого

Преминаване на границите

Физическият допир, като потупване по гърба или прегръдка през рамото, може да бъде успокояващ, но може да се почувства и натрапчив, ако другият човек не е готов за такова ниво на познанство.

Социалните граници са като невидими линии – пресечете ги и рискувате вместо да впечатлите, действията ви да се превърнат в траен отпечатък на дискомфорт.

Вижте още:

Колко зла е всяка зодия – класация от 1 до 12

Четири неща, които да направиш, ако той предпочете друга жена пред теб

Шестте най-токсични зодии

Скука в леглото – пет начина да разгорещите нещата

Шест прости трика, с които ще го подлудите в леглото

Мъжете говорят – какво прави жените добри в леглото

Осем причини защо някои мъже харесват да излизат с по-възрастни жени

Защо някои момичета си падат по лоши момчета?

Tagged , ,
на горе