Златна победа! Невероятна Стилияна Николова грабна златото в многобоя в Марбея!

Добрата новина

Златното момиче на България Стилияна Николова пребори конкуренцията и завоюва злато на Гран При по художествена гимнастика.

Пред погледите на зрителите и звездната подкрепа на Христо Стоичков, нашите грации се радваха на победи. Стоичков се срещна с грациите, подкрепи ги и им пожела успех преди началото на състезанието в Марбея, Испания.

С думите: „Благодарим ти, шампионе!“, грациите благодариха чрез фейсбук на великия футболист, като написаха думите в страницата на Българската федерация по художествена гимнастика.

Боряна Калейн отново е гимнастичка №1 на Европа

Каква олимпийска титла бихте спечелили според зодиакалния си знак

Кои са най-добре платените спортисти в света за 2023 г

Ето с какви резултати спечели победата Стилияна Николова:

Резултати

Стилияна Николова спечели най-високата награда напълно заслужено с резултат 132.169 точки като постигна 35.167 на обръч, 33.434 на бухалки, 32.801 на топка и 30.767 на лента.

На воторо място остана състезателката от Узбекистан Тахмина Икромова. Тя се класира със 128.369 точки за сребро.

Бронзовият медал спечели световната шампионка Даря Варфоломеев от Германия със 127.936 точки.

Другата българска състезателка по художествена гимнастика Ева Брезалиева, започна много добре, но в съчетанието с лента допусна грешки. Тя събра резултат 124.469 точки, от които 33.834 на обръч, 32.334 на бухалки, 31.167 на топка и 27.134 на лента.

С треньор Бранимира Маркова, Ева Брезалиева се класира на седмо място в многобоя.

Седма в класирането, Ева Брезалиева остава сред най-добрите осем на обръч, на топка и на бухалки.

Гимнастичките от ансамбъла на България за жени със състезателки Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов, София Иванова, Маргарита Василева и Магдалина Миневска, представиха демонстративно съчетание с пет обръча по време на турнира. Техни треньори са Весела Димитрова и нейния помощник Ясена Стойнева.

Победителката в шампионата Стилияна Николова ще участва на всички четири финала утре.

infomax-logo-50-15-HWГригор Димитров започна с победа участието на турнира от „Мастърс“ 1000 в Индиън Уелс