13 септември – Ден на позитивното мислене: правила за писане и използване на утвърждения

13 септември - Ден на позитивното мислене: правила за писане и използване на утвърждения
Интересно

13 септември – Ден на позитивното мислене: правила за писане и използване на утвърждения

 

Денят на позитивното мислене се отбелязва ежегодно на 13 септември. На този ден, по предложение на неговите основатели, хората се опитват да се концентрират върху добри и положителни неща.

 

Денят на позитивното мислене се отбелязва за първи път в САЩ през 2003 г. Често се свързва с медитация, йога и утвърждения, които ви помагат да се чувствате много по -щастливи и по -уверени. За да се постигне максимален ефект от тези положителни твърдения, трябва да се спазват определени правила за тяхното писане и използване.

 

Положителни утвърждения

Утвърждението се отнася до определено положително твърдение. Психолозите го разглеждат като кратка форма на автохипноза, която създава правилното настроение.

 

Днес положителните утвърждения често се считат за част от духовната медитация, но всъщност този вид психотерапевтична намеса се е появила много по -рано. Подобни положителни изявления са метод за ефективна самопомощ за човек в трудна ситуация.

 

Положителните утвърждения(афирмации) са прости твърдения, предназначени да подобрят живота на човека, който ги използва. В допълнение към мотивацията, те могат да служат и като източник на вдъхновение или да напомнят на говорещия, че той е достоен и силен човек.

 

Афирмациите също привличат вниманието към конкретни цели и са много по -мощни от по -сложните твърдения. Това е така, защото мозъкът има тенденция да опростява информацията, която получава.

 

Потвърждаването на положителни позиции ви помага да преодолеете трудностите, като същевременно надграждате силните си страни. Просто казано, когато се чувстваме добре и имаме положително отношение към живота, той започва да ни радва по -често, става по -лесно да се справяме с трудностите и да преодоляваме препятствията.

 

 

Структура на утвържденията

Особено привлекателно при положителните изявления е тяхната простота. Формулата за писане на ефективни утвърждения всъщност е много проста. Те трябва да бъдат написани:

 

в първо лице единствено число;

в положителен контекст;

заредени емоционално;

в настоящето време.

Вместо да мечтаете за щастливо бъдеще, трябва да живеете в сегашно време и да използвате утвърждения, за да повишите нивото на собствената си мотивация да станете това, което искате и да получите това, към което човек се стреми.

 

Видове утвърждения

 

 

Положителните изявления трябва да бъдат написани и използвани по различни начини в различни ситуации. Изборът им зависи от това с какви проблеми се сблъсквате и върху какво трябва да работите най-много-това може да бъде придобиване на самочувствие, повишаване нивото на самоефикасност, повишаване на мотивацията.

 

За увереност

Липсата на самочувствие е една от най-честите причини за страх, тревожност и провал. Ето защо е много важно да се работи в тази посока. На някого помага физическата активност, друг се занимава с творчество, а на трети – положителните изявления.

 

Примерите за ефективни утвърждения в този случай включват следното:

 

„Уверен съм в себе си.

„Аз съм трудолюбив и отговорен човек.“

„Постигнах всичко, за което мечтаех.“

„Аз съм мил и състрадателен.“

„Щастлив съм и съм уверен.“

„Днес постигнах целта си.“

Всеки човек трябва да може самостоятелно да напише утвърждението, което му подхожда най -добре.

 

За благодарност

Положителните утвърждения често се свързват с концепцията за благодарност. Това е част от процеса, при който саморазрушителните емоции се трансформират в такива, които правят възможно изцелението и възстановяването. По принцип това е възнаграждаващ житейски опит с три важни компонента:

 

приятно чувство на уважение към някого или нещо;

добри пожелания за човек или събитие;

желание да направите нещо положително.

 

Благодарността е много повече от просто „благодаря“. Хората, които могат да благодарят, са по -щастливи, по -енергични, заредени с положителни емоции и изпълнени с надежда.

Примерите за благодарни утвърждения включват:

 

„Благодарен съм, че се събудих тази сутрин.“

„Изпитвам голяма благодарност към хората около мен.“

„Благодарен съм за всичко, което получавам в живота.“

„Днес просто ти благодаря за всички хубави неща, които ми се случват.“

Всяко отрицателно твърдение може да се превърне в утвърждение за благодарност. Например, вместо да казвате: „Всяка сутрин трябва да ставам рано и да ходя на работа“, може да кажете: „Толкова съм благодарен, че имам работа“.

 

Кога да използваме утвърждения?

За да бъдат положителните утвърждения най -ефективни, те трябва да се използват ежедневно. Би било хубаво да ги казвате няколко пъти на ден, но можете да се ограничите само до сутрешни и вечерни утвърждения.

 

Произношението е позволено по различни начини. Можете да застанете пред огледалото и да говорите на отражението си. Има и друг начин: напишете изявленията върху листчета и ги поставете на видни места, така че да могат да се виждат през цялото време.

 

Смята се също, че ежедневното писане на афирмации е не по -малко полезно от изричането им. Психолозите казват, че процесът на писане влияе по -ефективно на подсъзнанието на човек.

Tagged , ,
на горе