Зимата е най-големият враг на кожата на ръцете ви. Гладки и меки до края на есента, те могат да станат червени, напукани и грапави до края на зимата.
Главният виновник? През зимата влажността на въздуха навън се понижава. На закрито нещата са още по-сухи, благодарение на вътрешното отопление. А ако миете ръцете си често, за да избегнете настинка или грип, можете направо да източите живота от кожата ви.
Това може да ги остави толкова дехидратирани, че те да се напукат, сърбят, лющят и кървят. Добрата новина е, че след като разпознаете проблема, вие вече сте на половината път към отстраняването му.
Това колко добре могат да издържат на суровите зимни условия има общо със силата на вашата кожна бариера. Кожната ви бариера представлява смес от протеини, липиди и масла. Задачата ѝ е да предпазва кожата ви. Това колко добре се справя, зависи най-вече от вашите гени.
Със смяната на сезоните и поножаването на температурите идва и проблемът със сухата кожа. Сухата кожа може да засегне всяка част от тялото ви, но една от най-известните е тази на ръцете.
Сухата кожа на ръцете е често срещана, особено през зимата. Това може да остави ръцете ви да се чувстват напукани и като се има предвид колко често ги използваме, важно е да се грижим за тях!
8 черти на жената, с които привлича мъжа
5 начина да влезем в топ форма
5 съвета срещу суха кожа на ръцете през зимата
1. Хидратирайте веднага след измиване
Всеки път, когато миете лицето, ръцете или тялото си, вие премахвате естествените мазнини от кожата си. Тъй като тези масла помагат за задържане на влагата, жизненоважно е да ги смените. Ето защо е важно да използвате овлажнител всеки път, когато миете кожата си, особено през зимата.
Като полезно напомняне, опитайте да съхранявате бутилка овлажнител до мивката си и дръжте овлажнител в размер за пътуване със себе си, когато сте в движение.
2. Овлажняване на кожата на ръцете
Овлажняването е едно от основните и най-важни условия, ако искаме да имаме красива и гладка кожа. Качествените кремове ще ви помогнат да постигнете това. Добрият овлажнител трябва да съдържа съставки като глицерин, екстракт от алое вера, хиалуронова киселина и други.
Продуктите трябва да се използват след измиване на ръцете, сутрин, преди лягане и винаги, когато почувствате, че кожата ви се нуждае от хидратация. Страхотно предложение е кремът за ръце с хиалурон и морски водорасли. Благодарение на активните му съставки, кожата ви ще е хидратирана за по-дълго време, гладка и еластична и възстановена. Хиалуроновата киселина и морските водорасли подобряват защитата на кожата, овлажняват и подхранват кожата на ръцете.
3. Отървете се от парфюмирания сапун
Ако имате суха кожа, тогава сапунът е вашият най-лош враг, особено във формат на блокче. Вместо това опитайте да се измиете с хидратиращ крем. Потърсете съставки като глицерин и ланолин, които ще омекотят и водоустойчиви външния слой на кожата. Предлагат се овлажняващи измивания за душ. Ако се съмнявате, попитайте вашия фармацевт за съвет.
Златното правило е да избягвате всичко, което се пени. Мехурчетата са вредни за сухата кожа и ръцете ви.
4. Изберете най-добрия зимен овлажнител за вашата кожа.
Същият стар овлажнител, който използвате през останалата част от годината, може да не го намали през студените и сухи месеци. Въпреки това, по-дебел не означава по-добър, когато става въпрос за овлажнители. Ако сте склонни към обриви, искате да стоите далеч от формули на петролна или маслена основа. Вместо това потърсете такъв, който съдържа липиди. Като алтернатива, ако кожата ви е силно суха, можете да опитате да добавите омекотяващ овлажнител върху ръцете, който запечатва влагата, последван от друг овлажнител отгоре.
5. Избягвайте дълги, горещи душове.
Докато горещата вана или душ могат да се чувстват страхотно през зимата, те могат да лишат кожата ви от важни масла. Когато е възможно, вместо това използвайте топла или хладка вода, включително когато миете лицето или ръцете си.