Трябва ли да споделите паролите си, да разрешите на партньора си достъп до вашия телефон/компютър и т.н.? Какво ще кажете за личното пространство и поверителността? Винаги ли сте на разположение за него? Даването на твърде много в една връзка никога не е препоръчително, особено ако наскоро сте започнали да излизате.
Как да изглеждаме скъпо облечени: 7 цвята /СНИМКИ/
10 начина да му покажете, че държите на него
5 съвета как да си върнете бившия
Раздавате се във връзката си? Спрете и прочетете защо не бива да давате твърде много
Трябва да спрете да бъдете лековерни и да отстоявате себе си, ако смятате, че давате твърде много от себе си в една връзка. По-важното е, че ако чувствате, че не получавате толкова, колкото давате, трябва да направите крачка назад и да преоцените приоритетите си.
Давам твърде много във връзките, но не искам
Може би всички се чудим: „Давам ли твърде много във връзката си?“
Всички ние сме преминали през трудности и огромна борба в намирането на легендарния правилен партньор за нас. Някои от нас все още се борят да намерят „правилния човек “.
Други пък са с някого, за когото знаят, че не е „приказният“, но въпреки това, докато намерят своя човек, са решили да направят компромис с надеждата, че „той може и да се промени“.
Но във всички тези ситуации в крайна сметка инвестираме много.
Понякога наистина много повече, отколкото трябва. Но защо? Защото като хора, дори и несъзнателно, ние ясно осъзнаваме постоянната заплаха от загуба.
Всичко може да рухне, човекът може да ни напусне, може да се влюби в някой друг, може да избере кариерата си пред нас, може да се върне там, откъдето е тръгнал. Всичко може да се случи и това в крайна сметка може да доведе до загуба.
Ние отчаяно искаме да запазим любовта и тези, които обичаме. И това ни мотивира да даваме, инвестираме и поддържаме връзката с всичко, което имаме, всичко, което наричаме свое. Това, което се пропуска в процеса, е една единствена ценна идея.
Раздавате се във връзката си? Спрете и прочетете защо не бива да давате твърде много
Нещото, което наричаме „граница“.
Трябва да помним, че някога, когато сме били малки деца, може би не сме имали чувство за индивидуалност. Били сме това, което са очаквали нашите родители, били сме симулации и на места реплики на тяхното поведение, механизми за справяне и понякога „начини за изразяване на любов“.
Искате ли да знаете как да спрете да бъдете дарител в една връзка? Започнете да наблюдавате връзката си и не влизайте сляпо. Уверете се, че се привързвате към някой, който е готов да положи толкова усилия, колкото вас.
Раздавате се във връзката си? Спрете и прочетете защо не бива да давате твърде много
Даването на твърде много в една връзка
Вашият партньор толкова ли е инвестирал във връзката ви, колкото и вие?
Помнете границите.
Но докато растем, ние също започваме да формираме собствената си личност. Превръщаме се в „аз“, до което толкова отчаяно искаме да пораснем. И когато станем това самоопределящо се „Аз“, ние отново сме на ръба да го загубим, когато се влюбим в някого.
За да задържим партньора, ние даваме толкова много от нашето „Аз“, че понякога се оказва опасно трансгресивно. Толкова много хора се страхуват да „загубят своите близки завинаги“ поради това, че са им отказали неща, които може да са интимни, лични и лични за дарителя.
Въпреки че растем в култура, която ни мотивира и ни проповядва да споделяме прекалено много неща, това, което не научаваме, докато растем, е чувството за граница и как да спрем да даваме твърде много в една връзка, без значение каква е връзката е.
Раздавате се във връзката си? Спрете и прочетете защо не бива да давате твърде много
Преценете колко да дадете от себе си
Давам ли твърде много във връзките?
Каквато и да е връзката: независимо дали е това, което имате с родителите си или това, което имате със съпруга си, трябва да внушавате и практикувате граници.
Без тях няма да има структура, основа, на която да се облегнете и дори да заложите собственото си индивидуално усещане за битие и съществуване дори в рамките на връзката. Не можете да забравите, че сте в тяло на възрастен и за да съществува „ти“, трябва да съществува „аз“ и обратното.
Споделянето на пароли за вашия телефон и компютри може да бъде най-добрата форма на саморазрушително поведение и разпадане на граници. Затова човек трябва да е напълно наясно, че и в любовта човек трябва да остане цял. Само едно цяло същество може да бъде обичано и подхранвано, а не това, което е разпръснато. Последното води само до отчаяние по-късно и нищо друго.
Раздавате се във връзката си? Спрете и прочетете защо не бива да давате твърде много
1. Какво се случва, ако обичаш някого твърде много?
Ако те не ви обичат със същата интензивност, ще страдате от разбито сърце и болка от несподелена любов.
2. Как да разберете дали давате твърде много в една връзка?
Ако откриете, че правите неща, които те не правят – споделяне на пароли, казване „Обичам те“, проява на физическа привързаност и т.н.