Добрата новина е, че винаги можем да променим начина си на живот и навиците си, за да укрепим нашите нокти и да ги поставим там, където искаме.Красивите ръце на жената са нейната визитна картичка, която представя какви грижи полага тя за себе си, какво е нейното работно ежедневие, какви са любимите й цветове, ухания т.н.
Не сте и подозирали, че една ръка може да носи тази информация, нали? Но нежната, мека и подхранена кожа, ноктите със силен и здрав вид, добре оформеният маникюр и деликатният цвят на лака са все знаци, които могат да разкрият неща за жената, които тя пропуска да каже.
8 черти на жената, с които привлича мъжа
Как да поддържаме боядисаната коса здрава и сияйна
5 начина да влезем в топ форма
6 топ съвета за по-здрави нокти
1. Вземете добавка с биотин
Биотинът, известен също като витамин Н и витамин В7, е един от витамините от група В. Тъй като е водоразтворим, той не се съхранява от тялото, така че трябва да сте сигурни, че го консумирате ежедневно.
Биотинът може да помогне за укрепване на косата и вашите нокти. Той също така помага на нервната система на тялото да функционира правилно.
Може да се намери в храни като сардини, варени яйца и бобови растения или можете да приемате добавка с витамин В.
Консултирайте се с вашия медицински специалист, преди да вземете добавка с биотин, за да сте сигурни, че е безопасен за вас.
2. Минимизирайте излагането на вода
Твърде много накисване във вода може да причини слаби и чупливи нокти. Носете ръкавици, когато миете чинии, и се опитайте да държите ръцете си далеч от водата, докато се къпете.
Невъзможно е винаги да избягвате потапянето на ръцете си, разбира се, но това е нещо, което трябва да имате предвид.
3. Останете хидратирани
Пиенето на достатъчно вода е от съществено значение за здравето и здравето на вашия маникюр не е изключение. Без достатъчно овлажняване на вашите нокти могат да станат чупливи и лесно да се чупят и лющят. Пиенето на достатъчно вода им помага да задържат влагата и да останат здрави.
4. Обърнете внимание на диетата си
Уверете се, че ядете богата на хранителни вещества и разнообразна диета, както и да приемате мултивитамини с минерали. Диета с дефицит на жизненоважни витамини и минерали може да засегне цялото ви тяло – включително вашите нокти.
Говорете с вашия медицински специалист, преди да започнете нови добавки. Те пречат на всички лекарства, отпускани с рецепта, които приемате, и представляват други рискове.
5. Внимавайте с продуктите, които използвате
Лак и препарат за отстраняване
Много лакове за нокти или лечения съдържат силни химикали, които всъщност могат да ги отслабят. Лакочистител, който съдържа ацетон, трябва да се избягва, тъй като може да ги увреди.
Потърсете нетоксични лакове за нокти и препарати за накисване, както и лакочистител без ацетон.
Довереният източник на Администрацията по храните и лекарствата (FDA) предупреждава за други потенциално вредни химикали, открити в ежедневните продукти за грижа за ноктите.
Дезинфектант за ръце и почистващи продукти
Ако използвате дезинфектант за ръце, опитайте се да не попада върху ноктите ви и го използвайте умерено. Дезинфектантът на алкохолна основа ги изсушава, което води до чупене.
Когато почиствате около къщата, носете гумени ръкавици. Много почистващи продукти или почистващи кърпички съдържат химикали, които могат да отслабят нокътя. Ръкавиците ви помагат да избегнете контакт с тези химикали.
6. Избягвайте използването на гел или акрил, ако е възможно
Въпреки че те се рекламират като лесна алтернатива за тези, които имат проблеми с растежа на нокти, честата употреба може да доведе до беленето им, което ги отслабва. Но ако все пак искате да ги носите, не забравяйте да им давате почивка между нанасянията.
Излагането на ултравиолетова (UV) светлина, необходима за гел лак, е идентифицирано като рисков фактор за рак, въпреки че са необходими повече изследвания.